Grīdas dēļu veidi – apstrāde un zarojumu klase

RUSTIC - ZARAINĀ KLASE

Dažāds ozolkoka struktūras tonis. Koksni raksturo zaru vairums un krāsas nevienmērības. Ir neierobežots skaits smalku gan līdz pat 60 mm diametrā lielām zaru vietām. Zaru vietas ir aizšpaktelētas un noslīpētas. Ozolkoka šķiedras veids ir ļoti pamanāms. Centrālā serde ar plaisām ir pieļaujama šajā zarojuma klasē.

NATURE - VIDĒJI ZARAINA KLASE

Vienmērīgs ozolkoka struktūras tonis. Koksnes diapazons ietver dabisku izskatu un dēļiem. Pieļaujami smalki zariņi un zari līdz 20 mm diametrā.

SELECT - BEZZARU KLASE

Rūpīgi izvēlēts koks ar vienmērīgu ozolkoka struktūru. Ir redzami dabiskā koka gredzeni un serdes stari. Pieļaujami neizkrituši sīki zari līdz 5 mm diametrā. Citi defekti nav pieļaujami šajā zarojuma klasē. Koka raksts un tonis ir atkarīgs no tipiskās ozola struktūras.

GLUDA VIRSMA

Gluda, slīpēta virsma

BIRSTĒTA VIRSMA

Šī apstrāde tiek veikta ar speciālām birstēm, lai intensīvāk un dzīvīgāk izceltu skaisto ozolkoka struktūru. Birstējums tiek veikts paralēli ozolkoka struktūrai.

2x BIRSTĒTA VIRSMA

Šī apstrāde arī tiek veikta ar speciālām birstēm, lai intensīvāk un dzīvīgāk izceltu skaisto ozolkoka struktūru divos virzienos. Birstējums tiek veikts paralēli gan perpendikulāri ozolkoka struktūrai.

Latviešu